Покоління Y


Покоління Y, або як його ще називають покоління Міленіум - це люди, які народилися в період з 1981 по 2003 рік. Слід зауважити, що в різних країнах в залежності від політичних, економічних, соціальних умов дата відліку для цього покоління змінюється. Так, якщо в США до покоління Y відносять людей, які народилися вже в 1981 році, то в нас час «ігреків» почалося пізніше, в 1984 році з початком перебудови.

Основні події, що сформували цінності покоління Y: 
- Розпад СРСР;
- Теракти і військові конфлікти;
- Зростання вживання населенням країни, і особливо молоддю, алкоголю і наркотиків;
- Розвиток цифрових технологій, Інтернет.

Цінності покоління Y
Автори Теорії поколінь Вільям Штраус і Нейл Хоув вважають, що цінності покоління формуються до 12-14 років, тому молодші представники Покоління Y ще перебуває в пошуку себе. Але, тим не менш, психологічний портрет покоління вже існує.
Яскравою відмітною рисою «ігреків» є те, що вони не поспішають починати самостійне життя, вступати в шлюб, обзаводитися власним будинком. Можливо, причиною тому послужив економічний спад, який спостерігається в усьому світі, і як наслідок - безробіття і дороге житло.

Психологічні особливості покоління Y
Психологи називають ще одну вагому причину тривалого дитинства: «ігреки» не хочуть повторювати помилок своїх батьків, представників попереднього покоління "бумерів", які рано починали самостійне життя і «жили для того, щоб працювати».
«Ігреки» дуже допитливі, тому охоче поєднують навчання із заняттями спортом (віддаючи переваги екстремальним його видами), музикою та іншим захопленням. Але якщо їм щось не подобається, або для досягнення результатів доводиться прикладати дуже багато зусиль - вони відразу ж залишають це заняття.
Вони дуже цінують психологічний комфорт, в тому числі, на робочому місці. Для них престижна робота і висока посада не є самоціллю. Їм не цікаві матеріальні цінності, вплив і влада. Вони повинні усвідомлювати, що від них щось залежить, тому віддадуть перевагу зміни роботи, але не стануть терпіти адміністративного диктату. Роботодавці повинні пам'ятати, що на робочому місці «ігреки» вважають за краще:
рівноправну конкуренцію;

  • лідерство, а не керівництво;
  • партнерство, а не підпорядкування;
  • обмін інформацією, а не її захист;
  • прийняття рішень на основі обговорень та експертних оцінок, а не сліпе виконання вказівок зверху.

Споживач-ігрек завжди чітко знає, який Товар і за якою ціною йому потрібен, чи може він дозволити собі взяти кредит. При цьому йому не потрібні рекомендації навіть самого досвідченого консультанта, тим більше він не зверне уваги на рекламу. Його «довірена особа», коли справа стосується покупок, - Інтернет.
Один з основних критеріїв, за яким соціологи зараховують людей до покоління Y, є комунікації - універсальний інструмент для спілкування. Так, один із сайтів присвячений подібним дослідженням наводить таку статистику: 95% з "ігреків" мають персональний комп'ютер і мобільний телефон, більше 15% таких людей знаходяться в мережі онлайн постійно. Частка людей, які ведуть блоги, складає більше 30%, і більше 50% обмінюються музикою і фільмами через пірингові мережі.
Деякі психологи не без підстав називають представників покоління Y "електронними людьми": у багатьох з них кілька сім-карт для мобільних телефонів, кілька ящиків електронної пошти, кілька пластикових карт. Вони, як правило, вже не слухають музику з компакт-дисків і не дивляться фільми по телевізору, вважаючи за краще користуватися такими сервісами в Мережі, як LiveJournal, FaceBook, Twitter, YouTube.

Покоління Y в бізнесі

Молоді люди до 30 років - це найчисельніша аудиторія серед молодих бізнесменів, засновників або учасників нових проектів і просто людей, які працюють самі на себе (фрілансери). Для такої любові до «вільного плавання» є кілька причин:
1) Становлення ринкової економіки під час їхнього дитинства. Майбутні підприємці спостерігають картину розвитку бізнесу з ранніх років і підлаштовуються під ці реалії. Природно, не менш значущу роль зіграло законодавство, де дозволені будь-які методи заробітку грошей, які не заборонені законом. Отже, висновок: покоління Y - це продукт нового часу.
2) Небажання працювати в колективах і компаніях, де діють порядки «старого режиму». Молодим людям психологічно дискомфортно трудитися в колективі разом зі старшим поколінням, які живуть згідно своїм власним цінностям. І нелегко працювати в підпорядкуванні керівників, які займали адміністративні посади в часи «побудови комунізму». Справа тут навіть не в конфлікті поколінь. Це просто різні люди, з різними цінностями, різним світоглядом і різними поглядами. У підсумку виходить, що молоді співробітники вважають за краще або працювати в колективі своїх однолітків (а це близько 80% від загальної кількість вакантних робочих місць), або почати свою власну справу, вибираючи собі помічників та партнерів самостійно.

Самореалізація і розвиток нового покоління

У підсумку можна сформувати наступну картину світогляду Покоління Y:
1) Вони не прив'язані до одного робочого місця. "Ігреки" вважають, що регулярно міняти роботу - це в порядку речей. Головне - формувати себе як фахівця, а в яких компаніях - це неважливо, кар'єра не залежить від роботодавця. Природно, роботодавці теж розуміють такий стан речей. В результаті, для того щоб отримати роботу, молодому фахівцю треба грунтовно довести, що ця робота йому потрібна (тривалий відбір кандидатів на вакантну посаду, достатньо довгі стажування та практика перед офіційним працевлаштуванням, повільне зростання зарплати в перші роки роботи і т. д.). Самі молоді працівники вважають, що це обмеження їх робочих прав, але насправді це тільки адекватна реакція на надмірну «мобільність в кар'єрі» Покоління Y.
2) Вони не прив'язані навіть до власної справи. Любов до свободи, можливості розпорядження своїм особистим часом і незалежність стали причиною того, що Покоління Y вибирає такий вид бізнесу як проектна робота.
Це самостійна зайнятість, у якої є час її старту і час її закінчення, коли кінцева мета буде досягнута, а готовий продукт можна буде пропонувати на ринку. Великі корпорації та інші компанії теж бачать в цьому свою користь: молоді фахівці не хочуть працювати на них, сидячи в офісі і дотримуючись корпоративних правил, але вони хочуть продати результати своєї діяльності саме цим компаніям. Останні, в свою чергу, не проти отримати готовий продукт, в який не треба інвестувати кошти і витрачати власні резерви на досягнення мети.
3) Покоління Y стало «піонерами» такого специфічного для старшого покоління виду зайнятості як віддалена робота або фріланс. Якщо перед молодим спеціалістом поставити вибір - як йому працювати: за вільним графіком або дистанційно, переваги поділяються приблизно 50:50, в залежності від специфіки роботи та життєвих обставин молодого фахівця.

За матеріалами www.e-xecutive.ru

Коментарі

  1. Вітаю всіх на цьому форумі блогу, я хочу сказати вам усім фінансовий прорив, який, містер Лі, запропонуйте мені пройти, коли я голодував зі своїм бізнесом та родиною під час пандемії covid19. Я натрапив на пана Лі у своєму блозі, коли хтось рекомендує його кожному, хто шукає позику, я був так схвильований, і мене теж мотивувало бути в такому положенні фінансової свободи, оскільки моя сім’я голодувала, я зв’язався з містером Лі про те, який додаток я сказав йому моя історія життя про фінансове становище, він надсилає мені заявку на заповнення моїми даними, що я зробив потім, після того, як він надіслав мені кредитну угоду, потім я направив його своєму адвокату, щоб він подивився і порадив мені, як це зробити, потім Я підписав кредитну угоду після того, як моя позика була затверджена через кілька годин назад, банк зв’язався зі мною щодо переказу коштів та оплати, яку мені потрібно розрахувати на касі банку. Я очистив платежі, які я отримав на наступний день, після чого звільнив банківські платежі. було дуже приємно співпрацювати з містером Лі, і я дякую йому за велику допомогу, яку він мені надав, яка дійсно допомагає моїй родині від голоду. Зв’яжіться з паном Лі електронною поштою: 247officedept@gmail.com або поговоріть з ним за те, що додаток + 19893943740. Для швидкої відповіді, оскільки він завжди зайнятий, але з ним також працює якийсь інший професійний колега, але я рекомендую містера Лі шукає фінансової допомоги.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Цитати великих рекламістів

Що означає термін «классифайд» (класіфайд)?

Що таке копірайтинг?